Így javíthatod a kommunikációs képességedet!

2017. január 5.

Így javíthatod kommunikációs képességeidet!

(angol , német , szakmai cikkek)

A kommunikációs készség ugyan nyelvfüggetlen dolog, de idegen nyelven fokozottan igaz, hogy nehezebben szólalunk meg. Nézzük, hogyan lehet javítani a kommunikációnkon, bármilyen nyelven is szeretnénk beszélni!

A jó kommunikációs képesség elengedhetetlen tényezője az iskolai, üzleti, de akár a magánéleti sikereknek is.
Néhányan embernek veleszületett adottsága, hogy jól kommunikál, ám a legtöbbünknek kihívás a kommunikációs képesség fejlesztése, melyre időt és energiát kell fordítani.

A kommunikációs képesség fejlesztése

(Írta: Élj okosabban 2016-11-25)

Néhányan embernek veleszületett adottsága, hogy jól kommunikál, ám a legtöbbünknek kihívás a kommunikációs képesség fejlesztése, melyre időt és energiát kell fordítani.

Gondolkodj, mielőtt megszólalsz!

Tervezd meg előre az előadásodat, bemutatódat vagy akár a feleletedet is. Még ha nem is tudod pontról pontra a mondandódat, fontos, hogy legalább nagyvonalakban tisztában legyél azzal, amiről beszélni akarsz.

A hétköznapi beszélgetések során is gondold át, hogy miről és hogyan szeretnél beszélni, így kevésbé fogod elfelejteni a fontosabb részeket. Járulékos haszon, hogy ha tudod, miről akarsz beszélni, akkor lényegesen kevesebb „ööö, hát, izé, ühm” fogja elhagyni a szádat, ami emeli a beszéded színvonalát.